Peeling kawitacyjny to specjalny zabieg, który usuwa z naskórka martwe komórki, przez co dokładnie oczyszcza skórę oraz hamuje rozmnażanie się bakterii. Taki peeling pozwala też po prostu na odsłonięcie młodszych warstw naskórka, dlatego nasza skóra odzyskuje promienny wygląd i ujednolicony koloryt.

Peeling kawitacyjny jest wykonywany z użyciem specjalnych wibracji powodowanych przez ultradźwięki. Podczas zabiegu dochodzi do powstawania drgań, które rozbijają martwy naskórek, a dodatkowo usprawniają przepływ krwi i limfy, co z kolei zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Wykonanie peelingu jest bezbolesne i wiąże się z około 40 minutowym zabiegiem. Czas jego trwania jest jednak uzależniony od rozległości wybranej partii skóry.

Oczyszczenie skóry metodą kawitacyjną jest polecane osobom z cerą problematyczną, przetłuszczającą się czy ze zmarszczkami, jednak w rzeczywistości, na taki zabieg może zdecydować się każdy, bez względu na typ skóry. Jest to zalecane rozwiązanie, ponieważ peeling kawitacyjny nie tylko pomaga pozbyć się wszelkich niedoskonałości ], ale dodatkowo sprawia, że skóra będzie wchłaniała więcej składników odżywczych. Z tego względu, jest to częsty zabieg poprzedzający inne rytuały pielęgnacyjne, ponieważ wspomaga działanie kosmetyków.

Peeling kawitacyjny wykonujemy w celu dotlenienia skóry, usunięcia martwego naskórka, zmniejszenia niedoskonałości i zminimalizowaniu przebarwień. Oczekiwane efekty zależą od stanu skóry oraz rodzaju posiadanych niedoskonałości, dlatego, aby opracować najlepszy plan zabiegowy, warto od razu skonsultować się z naszymi pracownikami.