Dzisiejsza kosmetologia rozwinęła się bardzo pod względem zabiegów na twarz. Wiele osób ma świadomość dbania o swoje ciało i twarz. Zabiegi odmładzające stały się dostępne dla szerokiego grona konsumentów. Czasem ciężko pośród tych wszystkich zabiegów wybrać odpowiedni dla siebie.

Natomiast obserwując cały ten rynek kosmetologii uważam, że jednym z fajniejszych zabiegów kosmetologicznych jest mezoterapia mikroigłowa.

Jest to tak wielofunkcyjny zabieg, że możemy nim pracować na różnych płaszczyznach w zależności od „problemu” z jakim przychodzi do nas klient i od efektu jaki chcemy osiągnąć.

Mezoterpaia mikroigłowa wykonywana jest specjalnym urządzeniem, na które stosuje się odpowiedni kartridż z igłami.

Polega ona na wprowadzaniu specjalnego koktajlu z aktywnymi składnikami w skórę za pomocą tych właśnie mikro igiełek.

Dzięki tym nakłuciom skóra jest pobudzana do produkcji kolagenu i elastyny oraz do odnowy.

Jak już wspomniałam wcześniej poprzez właśnie te nakłucia wprowadzamy w skórę profesjonalną ampułkę z odpowiednimi składnikami, w zależności od efektu jaki klientka chce uzyskać.

Może to być nawilżenie, redukcja przebarwień, redukcja zmarszczek, odmłodzenie.

Ważne też, żeby wprowadzana ampułka była odpowiednio dobrana do potrzeb klientki i była dobrej jakości.

Sam zabieg nie jest zupełnie bezinwazyjny, wprowadzane igiełki powodują nakłucia twarzy, co powoduje, że podczas zabiegi skóra może krwawić i być zaczerwieniona. Natomiast mezoterpia mikroigłowa wykorzystuje zdolność skóry do regeneracji, dlatego nakłucia te są wykonywane w sposób kontrolowany tak, że skóra szybko się regeneruje po zabiegu, co powoduje odnowienie i odmłodzenie skóry.

Dzięki temu, że wprowadzamy w skórę odpowiednie składniki są one w stanie dotrzeć głębiej, dlatego żadne kosmetyki nałożone przy pielęgnacji w domu nie dadzą nam takiego efektu.

Ważną rzeczą jest również fakt, że zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu.

Przed zabiegiem nakładamy specjalny krem znieczulający na twarz, po upływie 30 minut możemy zacząć zabieg.

Dzięki znieczuleniu klientka nie czuje dyskomfortu i bólu.

Sam zabieg trwa ok 30 minut, po zabiegu cera może być zaczerwieniona, mogą pojawić się strupki.

W związku z tym zalecenia po zabiegu są takie, aby stosować kremy regeneracyjne, może to być nawet bepanthen z apteki, aby złagodzić zaczerwienie i przyspieszyć proces regeneracji

Przez kilka dni najlepiej nie stosować żadnych innych zabiegów na twarz typu peelingi.

Nie należy korzystać z sauny czy solarium.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej najlepiej wykonywać w serii np. 4 zabiegi co 2 – 3 tygodnie.

Ja osobiście bardzo lubię te zabiegi, widzę jak dobry wpływ mają na naszą cerę i odmłodzenie.

Jest to najlepszy kosmetologiczny zabieg przed samym laserem, który jest jednak już bardzo inwazyjnym zabiegiem i może nas wyłączyć z życia codziennego na kilka dni.

Po mezoterpii mikrogłowej nie musimy się jakoś specjalnie regenerować, wystarczy dbać o naszą skórę, a ona w szybki sposób zregeneruje się sama.

Mezoterpaia mikroigłowa świetnie działa również na delikatną okolicę oczu, obszar pod oczami, gdzie ciężko w jakikolwiek inny sposób działać na zmarszczki, gdyż np. w medycynie estetycznej podanie wypełniaczy pod oczy wiąże się z ryzykiem obrzęków, zasinień, opuchlizny.

Natomiast mezoterapią mikroigłową możemy w sposób mało inwazyjny odmłodzić delikatną okolicę oczu.

Przeciwskazaniami do tego zabiegu są:

  • opryszczka
  • stany zapalne skóry
  • przeziębienie
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu, sam zabieg poprzedzony jest indywidulną konsultacją, na której dobieramy odpowiedni preparat w zależności od efektu jaki chce uzyskać klientka.

Wszystkim Paniom ale również Panom polecam zabieg mezoterapii mikrogłowej w celu odmłodzenia skóry, zadbania o swoją cerę, poprawy stanu cery.

Efekty potrafią być naprawdę spektakularne i pamiętajmy, że żaden kosmetyk chociażby najdroższy najbardziej ekskluzywny, nie jest w stanie wniknąć tak głęboko w naszą skórę ze wszystkimi swoimi składnikami aktywnymi. Natomiast zabiegiem mezoterapii mikroigłowej działamy na głębszych poziomach skóry dzięki czemu jesteśmy jej w stanie dostarczyć moc tych wszystkich skoncentrowanych składników znajdujących się w specjalnie przygotowanych do tego zabiegu ampułkach.

Oczywiście w momencie kiedy nasza skóra będzie zadbana, odbudowana te wszystkie kosmetyki, które stosujemy w pielęgnacji domowej będą mocniej już wtedy wnikały w naszą skórę, bo sama pielęgnacja w domu stanowi również bardzo ważny element wszystkich zabiegów kosmetycznych.