Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu, znana ze swoich właściwości zdrowotnych oraz odprężających. Tego typu masaż może być wykonywany na każdej części ciała, dzięki łączeniu tradycyjnych technik masowania, takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracje. Swoją popularność zyskał głównie ze względu na ulgę, jaką przynosi obolałym i spiętym mięśniom, polepszając tym samym ich funkcjonowanie i redukując nieprzyjemny ból.

Ponieważ masaż klasyczny może spełniać różne funkcje i zapewnia różne efekty, jego przebieg należy dobrać indywidualnie do potrzeb ciała. Jedną z zalet tego typu masaży jest jego wpływ na usprawnienie układu krążenia, limfatycznego oraz nerwowego. To sprawia, że masaż klasyczny sprawdzi się również do ukojenia nerwów i przywrócenia równowagi psychofizycznej – z tego względu, jest powszechnie zalecany i wybierany przez bardzo wiele osób.

Jak wspomnieliśmy, masaż klasyczny to genialne rozwiązanie na pozbycie się dolegliwości bólowych, a także na poprawienie kondycji mięśni. Mięśnie o po prawidłowo przeprowadzonym rytuale stają się elastyczne, a stawy bardziej ruchome, dlatego codzienne poruszanie staje się dużo bardziej płynne i zdecydowanie łatwiejsze.

Wybierając masaż klasyczny, należy też pamiętać, że wpłynie on pozytywnie również na stan skóry. Zabieg sprawia, że jest ona bardziej dotleniona, a tym samym bardziej elastyczna, jędrna i gładka. Przed rytuałem w naszym salonie nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a po masażu skóra nie jest podrażniona i nadwrażliwa.