Masaż bańką chińską to tradycyjna kuracja znana od setek lat, która niedawno zyskała na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jeden z najskuteczniejszych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących cellulit, a do tego modelujących i ujędrniających ciało.

Do wykonania masażu używamy specjalnych baniek z tworzywa sztucznego, które wprawione w odpowiedni ruch, wytwarzają podciśnienie niezbędne do wykonania prawidłowej terapii. Pierwszym krokiem jest nawilżenie wybranej partii ciała, za pomocą specjalnie dobranego olejku, a następnie bańska zostaje zassana i doprowadza do zassania skóry i tkanek, a tym samym do mikrouszkodzeń naczyń krwionośnych. Dla uzyskania idealnych efektów, bańkę wprowadza się w ruch, aby przesuwać je po ciele wzdłuż przebiegu naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Masaż bańką chińską to rozwiązanie polecane w przypadku dolegliwości bólowych, jednak zdecydowanie częściej stosuje się je do polepszenia stanu skóry. Jest to technika idealna do pozbycia się rozstępów, a także ujędrnienia i wymodelowania sylwetki, ponieważ prowadzi do odżywienia tkanek, a także przyspiesza usuwanie z nich toksyn. Dodatkowo, odpowiednio przeprowadzony masaż skutecznie usuwa nadmiar wody z organizmu. Masaż bańką chińską minimalizuje też cellulit, rozbijając komórki tłuszczowe w ciele, usprawnia odpływ żylny, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także usprawnia funkcjonowanie układu krążenia, dotlenienie komórek i redukuje obrzęki.

Jeśli nie zmagamy się z uciążliwymi zmianami skórnymi lub chcemy działać jedynie profilaktycznie, to masaż bańkami chińskimi również może być wykonywany. Taki rytuał, przeprowadzany regularnie, pozwala na lepsze przyswajanie składników odżywczych, a tym samym sprawia, że kosmetyki pielęgnacyjne przynoszą lepsze efekty.