Korzyści i przyjemność z masażu relaksacyjnego z olejem kokosowym

Potrzebujesz chwili relaksu dla siebie? Odprężenia i ukojenia dla ciała i zmysłów po ciężkim dniu? Nie ma nic lepszego niż wizyta w gabinecie SPA, gdzie nie dość, że sama atmosfera już nastraja do relaksu, to to co Cię czeka w gabinecie to już sama przyjemność! W takim gabinecie jest pełna gama masaży, ale ten który naświetlamy to jeden z najprzyjemniejszych rzeczy jakie możemy spotkać. Masaż relaksacyjny olejem kokosowym – relaks i słodycz kokosa, to połączenie wprawia ciało i umysł w równowagę psychofizyczną i pozostawia aksamitną skórę na dłuższy czas. Sam masaż pomoże usunąć napięcie mięśniowe oraz ukojenie, zaś układ nerwowy dostanie bodziec na wyciszenia organizmu. Masaż wykonany delikatniej lub trochę mocniej w zależności jak ktoś postrzega relaks, będzie prawdziwym sprzymierzeńcem do osiągnięcia odprężenia.

Co do samego oleju kokosowego i jego właściwości możemy tutaj wymienić sporo korzyści. Wiadomo masaż działa jak peeling – złuszcza martwy naskórek, zaś olej kokosowy nie zatyka porów, więc skóra będzie czerpać z niego to co najlepsze. Olej ma właściwości nawilżające i regenerujące, skóra stanie się aksamitna, ujędrniona i odżywiona, działa także odmładzająco i to dzięki zawartości kwasu laurynowego i witamin A, E i C, które działają jak antyoksydanty. Olej kokosowy wspomaga również gojenie ran, przynosi ulgę skórze wrażliwej i suchej co za tym idzie przyczynia się do silnej odnowy komórkowej skóry.

Także nie zwlekaj! Jeżeli dokucza Tobie stres i przemęczenie i masz chęć się odprężyć szukaj czym prędzej dobrego SPA w swojej okolicy. Zapraszamy do Naszego Synergia Spa, gdzie oferujemy taki właśnie godzinny masaż całego ciała.

Autor: Małgorzata Kubin – fizjoterapeuta
Źródło: https://www.studiosante.pl/project/masaz-goracym-olejem-kokosowym/